Budżet indeksowania

Pojęcie to używane jest w odniesieniu do indeksowania witryn WWW przez przeglądarki. Określa ilość url-i dopuszczonych do indeksowania i pobranych przez boty przemierzające Internet.

Ograniczony czas

 

W wypadku ogromnych serwisów internetowych programy indeksujące najzwyczajniej nie mieszczą się w przewidzianym na wizytę czasie i nie odwiedzają wszystkich dostępnych podstron.

konsultacja SEO

Witrynamusi mieć prawidłowo wykreowaną strukturę linków wewnetrznych ażeby ułatwić botom indeksację. Nie powinno być żadnej podstrony w obrębie witryny która nie byłaby połączona z innymi stronami.

 

 

Kombinacja dwóch parametrów

 

Crawl budget zawiera dwa składniki.

 

Crawl rate limit

 

Crawl budget to kompromis i syzyfowa praca, którą wykonują crawlery. Aktywność nigdy się nie kończy. Przeglądarka, jeśli chce być na bieżąco, musi dzielić czas dostępności i zajętości serwera na wszystkie odwiedzane strony. Dlatego ograniczając czas odwiedzin, optymalizuje wyniki pracy robotów.

 

Crawl demand – wyznacza jak często aplikacje indeksujące, łączą się z serwerem serwisu.

 

Dopiero balans obu zjawisk przesądza o całym obrazie. Chcąc zapewnić równowagę obu zdarzeń i utrzymać ich względnie dużą wartość należy dbać o atrakcyjność strony, czyli jej subiektywny zasób merytoryczny i regularnie monitorować warunki techniczne, które mogą ulec zmianie podczas np. przebudowy kodu źródłowego strony.

 

Ogólny stan sprzyjający szybkiej indeksacji nazywany jest crawl health, czyli zdrowie. Typowymi właściwościami stanu zdrowia jest np. szybkość ładowania się plików całej strony internetowej do stanu najniższej z możliwych pełnej funkcjonalności dla internauty. A czas, w jakim odpowiada serwer witryny, daje robotom więcej czasu na pobranie większej ilości danych o poszczególnych podstronach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *