Usuwanie płytek podłogowych wykonanych z azbestu

Z jakiego powodu usuwanie azbestowych płytek podłogowych jest konieczne?

Usuwanie azbestowych płytek podłogowych to wielkie pojęcie, które używa się do usuwania nie tylko płytek podłogowych zawierających azbest, a też innych materiałów zawierających azbest, takich jak winylowe, winylowe lub asfaltowe płytki podłogowe, linoleum oraz kolejne materiały klejące.

Azbest jest tak występującą grupą minerałów włóknistych i był szeroko wykorzystywany w: materiałach budowlanych i izolacyjnych, ognioodpornych, cementach, pokryciach rur, materiałach ogniotrwałych, uszczelkach, płytkach podłogowych i mieszankach spoinowych w latach 1890–1970. Narażenie na cząsteczki azbestu zawieszone w powietrze powoduje mnóstwo chorób związanych z azbestem, w tym rzadki, ale zagrażający życiu typ raka znany jako międzybłoniak. Usuwanie azbestowych płytek podłogowych stoi się coraz ważniejsze wraz ze wzrostem świadomości na temat szkodliwych skutków narażenia na oddziaływanie azbestu.

Powinieneś utrzymywać wilgotną wykładzinę podłogową przed i podczas usuwania azbestowych płytek podłogowych. Jest to konieczne, aby usuwanie azbestowych płytek podłogowych było pewne a nie stwarzało żadnego zagrożenia dla zdrowia osób biorących udział w usuwaniu oraz mieszkańców budynku.

Przydatny link: https://www.woronko-kleje.pl/.

Nigdy nie usuwaj płytek podłogowych w stanie suchym. Aby zapewnić minimalne pękanie, usuń płytki w całych kawałkach, a linoleum w dużych odcinkach. Po usunięciu, natychmiast włóż mokry materiał do 6-mililitrowych torebek foliowych lub zawiń w 6-milimetrową folię. Wcale nie pozostawiaj materiału w stanie luźnym. Aby zapobiec wyciekom materiału, użyj taśmy klejącej do uszczelnienia torebek lub arkuszy foliowych. Zegarek, który zawierał materiał podłogowy, nie dziurawi się w 6-milimetrowych torebkach lub arkuszach. Natychmiast wyślij materiał na wysypisko, zanim wyschnie, wraz z jedną kopią pozwalania na ewidencję utylizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *